CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

Bambu Lab P1P ile Creality K1'in karşılaştırılması

Tarih: 17.12.2023 20:48
Bambu Lab P1P ile Creality K1in karşılaştırılması
Bu yazımızda Bambu Lab P1P ile Creality K1'i karşılaştırarak bu iki 3D yazıcının benzerlik ve farklılıklarını belirleyip hangi yazıcının sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Bambu Lab P1P ile Creality K1'in karşılaştırılması

Bambu Lab, ilk 3D yazıcılarını ancak Haziran 2022'de üretmeye başladı, ancak son derece yüksek baskı hızı, şık tasarımları ve diğer makinelerde görülmeyen gelişmiş özellikleriyle toplumda hızla takipçi kazandı. 2022'nin sonunda, daha uygun fiyatlı bir model olan Bambu P1P'yi piyasaya sürdüler ve o zamandan beri birçok 3D baskı meraklısı ve küçük işletme için tercih edilen bir öneri haline geldi.
En köklü 3D yazıcı üreticilerinden biri olan Creality, Bambu Lab'ın başarısını fark etti ve onunla rekabet edebilmek için Creality K1'i piyasaya sürdü. K1, aynı özelliklerin çoğunu aynı fiyata sunan Bambu P1P'ye açık bir yanıt gibi görünüyor. Soru şu; hangi yazıcı daha iyi?

Bambu Lab P1P ve Creality K1 Arasındaki Benzerlikler

P1P ve K1'in birçok ortak özelliği vardır ve aynı yeteneklerin çoğunu paylaşırlar. Bu bölümde her birini açıklayacağız ve her bir yazıcının performansına nasıl katkıda bulunduklarını açıklayacağız.
 

Yüksek Hızlı Yazdırma

Hem Bambu P1P hem de Creality K1, diğer tüketici FDM 3D yazıcılarıyla eşleşen veya onları aşan son derece yüksek baskı hızlarına sahiptir. Bu, her iki yazıcının da başlıca satış noktalarından biridir ve diğer birçok 3D yazıcıya göre anlamlı bir gelişmedir. Daha yüksek baskı hızı, daha kısa baskı süreleri sağlar ve bu da 3D baskıdaki en büyük sıkıntılardan birini azaltır.
Creality K1 maksimum 600 mm/s baskı hızı sunarken, Bambu Lab P1P maksimum 500 mm/s baskı hızı sunuyor. Her iki yazıcı da maksimum 20.000 mm/s2 hızlanmanın reklamını yapıyor. Bunlar, tüketiciye yönelik FDM 3D yazıcılarda şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek baskı hızlarından bazılarıdır.
K1'in maksimum hızı P1P'nin maksimum hızından daha hızlı olmasına rağmen kullanımda bu farkı fark etmenizi beklemiyoruz, dolayısıyla bunun dikkate değer bir fark olduğunu düşünmüyoruz. Maksimum yazdırma hızı yanıltıcı bir özelliktir çünkü yazdırılan modelin geometrisi, 3D yazıcının gerçekte maksimum hızına ne sıklıkla ulaşabileceğini etkileyecektir. Yüksek baskı kalitesini korumak için birçok hassas detayın yanı sıra modelin alt ve üst katmanının daha yavaş hızlarda basılması gerekir. Muhtemelen K1 ve P1P'nin normal çalışma koşullarında benzer yazdırma hızına sahip olduğunu algılayacaksınız.
İki yazıcı, yüksek yazdırma hızlarına ulaşmak için benzer donanım ve yazılım özelliklerini kullanıyor; bu da iki makinenin neden bu kadar benzer olduğunu kısmen açıklıyor. Bu aynı zamanda bu yazıcıların bazı rakiplerine göre daha yüksek maliyetlerine de katkıda bulunur.

Hareket Sistemi

Her iki yazıcı da, diğer çoğu tüketici 3D yazıcısının kullandığı daha açık portal çerçeve tasarımından farklı olarak, makineyi metal bir çerçeve içine alan kübik bir çerçeve tasarımına sahiptir. Kapalı çerçeve tasarımı daha sağlamdır ve sertliği en üst düzeye çıkararak yüksek baskı hızlarında titreşimin azaltılmasına yardımcı olur. Ancak bu çerçeve tasarımının temel nedeni hem P1P hem de K1'in CoreXY hareket sistemi kullanmasıdır.
CoreXY hareket sistemi, baskı kafasının ağırlığını hafifleten, çerçeveye monte edilmiş iki sabit motor kullanır. Kasnaklar ve serpantin kayışlardan oluşan bir sistem, bu motorların yazıcı kafasını hem X hem de Y eksenlerinde yüksek hızda hareket ettirmesine olanak tanır. Daha yaygın olan Kartezyen hareket sisteminin aksine, CoreXY sisteminde baskı yatağı X veya Y ekseninde hareket etmez; yalnızca yukarı ve aşağı hareket eder. Baskının başlangıcında baskı yatağı, baskı kafasına yakın en yüksek konumuna kaldırılacaktır. Baskı ilerledikçe yatak yavaşça aşağı doğru hareket eder. Bu tasarım, baskı sırasında ağır baskı yatağını ileri geri hareket ettirmek zorunda kalmayarak titreşimi azaltır.
Her iki üretici de CoreXY hareket sistemini birden fazla yazıcı modelinde kullandı; Bambu Lab bunu X1C, P1P ve P1S'de kullanıyor ve Creality bunu Ender 6 ve Ender 7 gibi önceki makinelerinden birkaçında kullanıyor. Genel olarak CoreXY iyi anlaşılmış bir hareket sistemi tasarımıdır ve her iki makinede de nasıl uygulandığı konusunda herhangi bir endişemiz yok.
 

Ekstruder ve Sıcak Uç

P1P ve K1'in her ikisi de çeşitli nedenlerden dolayı faydalı olan doğrudan tahrikli bir ekstrüder içerir. Bu tür ekstrüder, Bowden ekstrüderden daha hızlı ve daha güvenilirdir ve yazıcının TPU gibi esnek filaman basma yeteneğini geliştirir. Hemen hemen tüm durumlarda doğrudan tahrik tercih edildiğinden Bowden ekstrüderlerinin kullanımdan kalkmaya başladığını görmekten mutluyuz.
Her iki yazıcıda da 300°C'ye kadar ısınabilen, naylon gibi yüksek sıcaklıktaki filamentler de dahil olmak üzere tüm yaygın 3D baskı filament türlerini yazdırmak için yeterince sıcak olan tamamen metal bir sıcak uç bulunur. Yazıcıların, desteklenen filaman türlerinde birkaç küçük farklılığı vardır; bunları Farklar bölümünde ele alacağız, ancak bu farklılıklar, sıcak uç tasarımındaki herhangi bir farklılıktan ziyade K1 üzerindeki muhafazadan kaynaklanmaktadır.
İki makine arasında sıcaklık açısından küçük bir fark var. Bambu P1P'de, ısıtıcı uç ve nozül tek parçadır; bu, nozülü değiştirmeniz gerekiyorsa veya farklı bir nozül boyutuna geçmek istiyorsanız bu parçanın tamamını değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Öte yandan Creality K1, gördüğümüz diğer 3D yazıcıların çoğu gibi çıkarılabilir püskürtme uçlarına sahip. Bambu Lab, kendi sitelerinde P1P için uygun fiyata sıcak uç/nozul yedek parçaları satıyor, ancak K1'in yedek nozulları daha ucuz.

Baskı Yatağı Yüzeyi

Her iki yazıcıda da en sevdiğimiz 3D yazıcı yatak yüzeylerinden biri olan dokulu PEI yatak yüzeyi bulunur. Bu malzeme yatak ısıtıldığında iyi bir yapışma sağlar, ancak soğuduğunda baskıları kolayca çıkarır. Baskı yatağına manyetik olarak bağlandığından yüzey her iki yazıcıda da kolaylıkla değiştirilebilir.
 

Baskı Kalitesini Artıracak Firmware Özellikleri

Bambu Lab P1P ve Creality K1'in her ikisi de yüksek baskı hızlarında baskı kalitesini artırmak için basınç ilerlemesi, giriş şekillendirme ve titreşim dengeleme gibi ürün yazılımı özelliklerini içerir. Bu özellikler daha kaliteli 3D yazıcılarda görünmeye başlıyor ve baskı kalitesinde anlamlı bir fark yaratıyor. Yazıcının, daha yüksek baskı hızlarında ortaya çıkan mekanik gerilimleri telafi etmesine ve katman çizgilerini daha düzgün ve temiz hale getirmek için plastiğin ekstrüzyonunu daha hassas bir şekilde yönetmesine olanak tanır.
Bambu'nun bu algoritmaları en başından beri dahil ettiği için tartışmasız daha fazla deneyimi var, ancak Creality, donanım yazılımlarını 3D baskı camiasında önemli bir gelişme gören ve saygı duyulan açık kaynaklı Klipper projesine dayandırmış gibi görünüyor. . Deneyimlerimize göre, her iki üreticinin ürün yazılımı da mükemmel baskılar üretme kapasitesine sahiptir ve bu özellikler muhtemelen bu kaliteye katkıda bulunan bir faktördür.

Otomatik Yatak Tesviyesi

Her iki yazıcıda da modern 3D yazıcılarda ortak özellikler haline gelen otomatik yatak seviyelendirme ve filaman tükenmesi algılama sensörleri bulunur.
Otomatik yatak seviyelendirme, yazıcının yatağın yüksekliğini algılamasını ve baskı sırasında yatağın düz olmayan kısımlarını telafi etmesini sağlayan önemli bir özelliktir. Bu, baskıların tutarlılığını büyük ölçüde artırır ve eskiden zaman alıcı olan kalibrasyon adımını otomatikleştirir. Hem P1P hem de K1, otomatik yatak seviyelendirmesi için yüksekliğini algılamak üzere nozülü yatağa temas ettiren bir gerilim sensörü kullanır. Deneyimlerimize göre bu, otomatik yatak tesviyesinin en iyi ve en güvenilir şeklidir. BL-touch gibi ayrı sensörler kullanan diğer yaklaşımlar, sensör ile yükseklik arasındaki farkı tanımlayan bir "Z-offset" ayarının yapılmasını gerektirir. Gerinime dayalı bir sistem aslında nozulun kendisini kullanarak ölçüm yapar, dolayısıyla daha doğrudan ve daha az hataya açık bir yaklaşımdır.

Filament Algı Sensörleri

Filament tükenmesi tespiti, yazıcının filaman makarasının tükendiğini algılaması durumunda baskıyı duraklatmasına olanak tanır. Bu özellikle ilgili karışık hislerimiz vardı. Yakındaysanız ve sorunla hızlı bir şekilde ilgilenebiliyorsanız yararlı olabilir, ancak yazıcının yakınında değilseniz bu, yazdırmanın başarısız olmasına neden olabilir. Creality durumunda, filament tükenme durumu tespit edildiğinde baskı yatağı soğur, baskının yataktan serbest kalmasına neden olur ve baskıya devam edilmesi imkansız hale gelir.

Bambu P1P ve Creality K1 Arasındaki Farklar

P1P ve K1 pek çok özelliği paylaşsa da, bu yazıcılardan hangisinin sizin için daha ilgi çekici olduğunu etkileyebilecek bazı temel farklılıklara da sahiptirler. Bu bölümde her farklılığı ve bunların her bir 3D yazıcıyı kullanma deneyimi üzerindeki etkisini açıklayacağız.
 

Muhafaza

Hemen göze çarpan farklardan biri, Creality K1'in kapalı bir yapı odasına sahip olması, Bambu Lab P1P'nin ise olmamasıdır. Muhafaza birkaç avantaj sunar. En önemlisi, K1'in yüksek ortam baskı sıcaklığı gerektiren ABS ve ASA gibi malzemeleri basabilmesini sağlar. Bu malzemeler muhafaza olmadan iyi bir şekilde yazdırılamaz; açık havada basıldığında köşelerden yukarıya doğru eğilebilir, hatta katman çizgileri boyunca ikiye bölünebilir. Muhafaza, yazdırılan modeli tutarlı bir sıcaklıkta tutar ve dengesiz soğumasını önler.
Ek olarak muhafaza, meraklı çocukların veya evcil hayvanların devam eden baskıya müdahale etmesini önlemeye yardımcı olabilir. Ancak K1, muhafaza kapısı açıldığında baskıyı duraklatacak bir kapı sensörü içermiyor; bu, yazıcının gelecekteki bir sürümüne eklenmesini istediğimiz bir özelliktir.
Kapalı 3D yazıcılarla ilgili dikkat edilmesi gereken nokta, kapalı olmayan muadillerine göre daha sessiz olmalarını bekleseniz de gerçekte pek de sessiz olmadıklarıdır. Muhafaza, baskı soğutma fanlarının sesinin azaltılmasına yardımcı olabilir, ancak muhafazanın kendisinde, sıcaklığı makul sınırlar içinde tutacak bir egzoz fanı bulunur; böylece bir fan sesini diğeriyle değiştirebilirsiniz. Motor gürültüsü sessiz olmasına rağmen yazıcının çerçevesinden masa yüzeyine ve muhafaza duvarlarına iletilme eğilimindedir; dolayısıyla kapalı yazıcılar bile sessiz değildir.
Bambu P1P bir muhafazayla birlikte gelmiyor ancak bir muhafaza eklemek için birkaç seçeneğiniz var. Bambu Lab, P1P için yan duvarları 3 boyutlu olarak yazdırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz STL dosyaları sağlar; bu, makineyi kişiselleştirmenize olanak sağlamanın yanı sıra hava akımlarına karşı bir miktar koruma sağlar. Tamamen kapalı bir makineye kadar gitmek istiyorsanız, Bambu Lab, P1P'yi kapalı bir P1S'ye yükseltmek için bir kit satıyor. Veya aslında muhafazalı bir P1P olan Bambu Lab P1S'yi satın alabilirsiniz.
 

Birim Oluştur

İki yazıcının benzer ancak boyut olarak aynı olmayan yapı birimleri vardır:
  • Bambu Lab P1P: 256 x 256 x 256 mm (10,1” x 10,1” x 10,1”)
  • Creality K1: 220 x 220 x 250 mm (8,6” x 8,6” x 9,8”)
Bu, Bambu P1P'nin K1'den biraz daha büyük nesneleri basabileceği anlamına gelir, ancak fark sizin fark edemeyeceğiniz kadar küçüktür. Bu, tüketici yazıcıları için en yaygın yapı hacmi boyutu sınıfıdır ve çok fazla masa alanı kaplamadan çeşitli farklı modelleri ve işlevsel parçaları basabilme arasında iyi bir denge sağlar.
Her iki yazıcının da baskı hacmi baskı ihtiyaçlarınız için yeterli değilse, daha büyük 300 x 300 x 300 mm (11,8” x 11,8” x 11,8”) baskı hacmine ve birkaç taneye sahip bir K1 olan Creality K1 Max'i düşünebilirsiniz. Lidar sensörü ve entegre kamera gibi diğer premium özellikler.

Malzeme Uyumluluğu

P1P ve K1'in her ikisi de aynı 3D baskı malzemelerinin çoğunu basabilse de, aralarında birkaç farklılık var.
Her iki yazıcı da PLA, PETG ve TPU dahil en yaygın filament türlerini ve PET, PVA, PA ve PC gibi daha az yaygın olan türleri yazdırabilir. Birçok kullanım durumu için bu fazlasıyla yeterlidir; örneğin, birçok 3D yazıcı sahibi yalnızca PLA kullanır. Bununla birlikte, ABS veya ASA ile baskı yapmanız gerekiyorsa, K1'in üzerindeki muhafaza, bu malzemeleri P1P'ye göre çok daha fazla basabilme kapasitesine sahip olacaktır; bu malzemeleri başarıyla yazdırmak için P1P'ye bir muhafaza eklemeniz gerekir.
Her iki yazıcı da PLA-CF gibi karbon fiber katkılı filamanlara yönelik desteğin reklamını yapıyor. Ancak karbon fiberler aşındırıcı olduğundan, bu malzemeleri sık sık yazdırmak istiyorsanız sertleştirilmiş çelik nozullara geçmeyi düşünmelisiniz. Her iki yazıcı da sertleştirilmiş püskürtme ucuyla birlikte gelmiyor, ancak hem Creality hem de Bambu Lab sertleştirilmiş püskürtme ucu seçeneklerini ayrı ayrı sunuyor. Web sitemizde Creality K1 için sertleştirilmiş püskürtme uçlarını veya Bambu P1P için sertleştirilmiş püskürtme uçlarını/sıcak uçlarını bulabilirsiniz.
 

Ekran ve Kontroller

Bambu P1P, bir dizi fiziksel düğme kontrolüyle birlikte temel bir monokrom metin ve yalnızca simge içeren ekrana sahiptir. Düğmelerle ilgili bir sorunumuz olmasa da ekran, yazıcının geri kalanıyla karşılaştırıldığında alışılmadık derecede ucuz görünüyor. Okuması grafiksel bir ekrandan daha zordur ve size yalnızca minimum düzeyde bilgi verir. Örneğin, P1P'nin ekranıyla ilgili sinir bozucu bulduğumuz bir şey, yazıcının SD kartında depolanan herhangi bir gcode dosyası için önizlemeyi, hatta tahmini yazdırma süresini bile görememeniz, bu da bazen hangi modeli istediğinizi hatırlamayı zorlaştırıyor. Karttan yazdırmak için.
Creality K1, çok daha modern bir his veren ve kullanımı çok daha kolay olan 4,3 inç grafik renkli dokunmatik ekran denetleyicisine sahiptir. Dokunmatik ekranların kullanılabilirliğini tercih ediyoruz ve Creality'nin kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır ve size yazıcının durumu hakkında Bambu'dan daha fazla bilgi verir.
Bambu'nun kullanıcıların telefon uygulamasını kullanarak P1P'yi izlemesini ve kontrol etmesini beklediği açık, ancak keşke P1P'de bu kadar basit bir ekran kullanmasalardı. Bu, K1'in kesinlikle avantajlı olduğu bir alandır.


Bağlantı ve Yazılım


Her iki 3D yazıcı da kablosuz yazdırma için WiFi içerir ve hem bilgisayar hem de telefon uygulamalarını destekler, ancak her yazıcının özel yazılım desteği farklıdır.
Bambu Lab P1P, Bambu Studio bilgisayar uygulamasını ve Bambu Handy akıllı telefon uygulamasını destekler. Bu uygulamaların her ikisi de, entegre kamerasını görüntülemek de dahil olmak üzere P1P'yi Wi-Fi üzerinden kontrol etmenize ve izlemenize olanak tanır. Bambu Studio uygulaması, yazdırmak için bir 3D model hazırlamanıza ve bunu doğrudan yazıcıya göndermenize olanak tanıyan dilimleme yazılımını içerir. Şu ana kadar Bambu'nun dilimleyicisinden memnunuz ancak Bambu'nun, P1P'nin tüm özelliklerinden yararlanmak için dilimleyiciyi kullanmanız gerektiğini söylemesi dikkate değer; dolayısıyla, aşağıdaki gibi bir üçüncü taraf dilimleyici kullanırsanız bazı eksiklikleri fark edebilirsiniz: Cura.
WiFi kullanmak istemiyorsanız Bambu Lab P1P'de, diğer birçok 3D yazıcıda olduğu gibi, yazdırmak üzere .gcode dosyalarını yüklemek için kullanabileceğiniz bir microSD kart yuvası da bulunur.
Creality K1, Creality Print bilgisayar uygulamasını ve Creality Cloud web uygulamasını ve akıllı telefon uygulamasını destekler. Bu uygulamalar K1'i WiFi üzerinden kontrol etmenize ve izlemenize olanak tanır. Creality Print uygulaması, yazdırma için bir 3D model hazırlamanıza ve bunu doğrudan K1'e göndermenize olanak tanıyan bir dilimleyici içerir. Bambu'nun aksine Creality, üçüncü taraf dilimleyicilere daha az destek verildiğine dair herhangi bir açıklama yapmıyor. Gcode'unuzu kablosuz olarak yazıcıya yüklemek için Creality Print'i kullanmanız gerekse de, bu gcode'u hiçbir uyumluluk sorunu olmadan hazırlamak için herhangi bir dilimleyiciyi kullanabilirsiniz.
K1'de WiFi kullanmak istemiyorsanız yazıcıya bir USB sürücüsü takarak gcode dosyalarını yazıcıya aktarabilirsiniz.
Aslında bu seçenekler arasında bir tercihimiz yok ancak bir şirketin yazılımını diğerine göre daha çok beğendiğinizi fark edebilirsiniz. Neyse ki, hem Bambu Studio hem de Creality Print'i indirip deneyebilirsiniz. bir yazıcı satın alıyorum.


Kamera

Bambu P1P'de bulunan ilginç özelliklerden biri, Bambu Studio bilgisayar uygulamasından veya Bambu Handy telefon uygulamasından baskıların durumunu izlemenize olanak tanıyan, yapım alanına entegre bir kameradır. Kamera çok yüksek kalitede değil ve sinir bozucu bir şekilde 0,5 FPS gibi çok düşük bir kare hızına sahip, ancak odada olmasanız bile devam eden bir baskıyı göz önünde bulundurmanız için yeterli. Ayrıca kamerayı, eğlenceli bir özellik olan baskının hızlandırılmış videosunu otomatik olarak oluşturacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.
Creality K1 bir kamera içermez, ancak bir “AI Kamera” eklentisini [Amazon link] destekler; benzer işlevler ekler.


Çoklu Malzeme Desteği

Bambu P1P, baskı sırasında dört adede kadar farklı türde veya renkte filament beslemenize olanak tanıyan bir eklenti olan Bambu Lab'ın Otomatik Malzeme Sistemini veya AMS'yi destekler. Bu, birden fazla renkte yazdırmanıza, ayrıca plastik bittiğinde yeni bir makaraya geçmenize veya son işlemeyi kolaylaştırmak için çözünür destek malzemesiyle yazdırmanıza olanak tanır.
AMS, diğer birçok 3D yazıcının yapabileceğinin ötesinde bazı heyecan verici olanaklar sunuyor ancak bazı dezavantajları da var. Birincisi, üçüncü taraf bir dilimleyici yerine Bambu Studio dilimleme yazılımını kullanmanızı gerektirir. Ayrıca yalnızca normal boyuttaki 1 kg'lık filament makaralarla çalışır, dolayısıyla onu alışılmadık derecede büyük veya küçük makaralarla kullanamazsınız.
Bambu AMS, Bambu Lab mağazasından ayrı olarak satın alınabilir ve yalnızca Bambu Lab yazıcıları olan Creality K1 tarafından desteklenir. benzer bir çok malzemeli baskı seçeneği sunmuyor.


Toplum

Yazıcılar arasındaki ilginç bir fark, kullanıcı topluluğudur. Her iki üreticinin de canlı çevrimiçi toplulukları olsa da, Bambu P1P özellikle popüler bir 3D yazıcıdır ve P1P için yapılan değişiklikleri ve yazdırma ayarlarını tartışan çok sayıda meraklısı vardır. Yazıcı modelinize odaklanan çevrimiçi bir kullanıcı grubuna katılmak isteyen biriyseniz, Bambu P1P muhtemelen piyasadaki en popüler makinelerden biridir.
Öte yandan Creality genel olarak geniş bir kullanıcı topluluğuna sahip olsa da K1 daha az tartışılan bir makine. Birçok Creality kullanıcısı, birkaç yıl önce düşük maliyetli, kolayca değiştirilebilen makineleri nedeniyle markanın ilgisini çekti ve hepsi daha gösterişli K1 ile ilgilenmiyor. Çevrimiçi ortamda K1 hakkında hala bazı tartışmalar bulmanız muhtemel olsa da, Bambu P1P ile karşılaştırıldığında bunun için daha az topluluk varlığı var.

Bambu Lab P1P'yi mi yoksa Creality K1'i mi Seçmelisiniz?

Bambu P1P ve Creality K1, birkaç yıl önceki 3D yazıcıların çok ötesinde etkileyici özellikler sunuyor. Bu makineler daha hızlıdır, daha güvenilirdir ve bugün piyasadaki hemen hemen tüm diğer tüketici FDM 3D yazıcılarından daha iyi görünümlü 3D baskılar üretirler ve her iki makinede de hata yapmak zordur.

Bambu P1P, K1'den biraz daha büyük bir yapım hacmi sunuyor ve yapım odasında devam eden baskıları izlemek için uygun bulduğumuz bir kamera içeriyor. Bambu, kullanımı kolay yazıcılar üretme konusunda ün kazandı ve bu bakımdan P1P'den çok etkilendik: 3D yazıcıyla yaşadığımız en kolay kurulum deneyimlerinden biriydi ve yazılımın kurulumu çok kolay. kullanın ve iyi çalışır. Ayrıca Bambu P1P'de muhafaza ekleme yeteneği veya çoklu malzeme baskısı için AMS sistemi gibi bazı ilginç yükseltme seçenekleriniz de var.
Ancak Creality K1'in de lehine birkaç noktası var. Kapalı bir yapı odasının yanı sıra çok daha modern ve kullanışlı bir dokunmatik ekran içerir. Nozüller gibi onarım parçaları Bambu Lab'in muadillerine göre daha düşük fiyata mevcuttur ve K1, üçüncü taraf dilimleme yazılımını daha kolay destekler. Creality birkaç yıldır 3D yazıcılar üretiyor ve makinelerinin uzun ömürlülüğünden her zaman memnun kaldık, bu nedenle K1'e güvenmemiz için nedenlerimiz var. Çoğu yönden Bambu P1P'ye benzer veya daha iyi yetenekler sunar ve genellikle daha düşük bir fiyat noktasında mevcuttur, bu da onu cazip bir seçenek haline getirir.
Bambu Lab P1P fiyatlarını kontrol etmek için buraya tıklayın.
Creality K1 fiyatlarını kontrol etmek için buraya tıklayın. 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...