KAMPANYALARA GÖZ ATIN! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

Creality Ender 3 S1 Vs Ender 3 S1 Pro - İnceleme Kıyaslama ve Karşılaştırma

Tarih: 15.01.2023 08:49
Creality Ender 3 S1 Vs Ender 3 S1 Pro - İnceleme Kıyaslama ve Karşılaştırma
insanlar Creality markasının yeni modeli olan Ender 3 S1 Vs Ender 3 S1 Pro hakkında farklılıkları merak ediyor.İnceleme Kıyaslama ve Karşılaştırma yapmak gerekliydi. Bu yazımızda iki model arasındaki farkları yakından inceliyoruz.
Ender 3 S1'in piyasaya sürülmesinden üç ay sonra Creality, Ender 3 S1'in yeni güncellenmiş versiyonu olan Ender 3 S1 Pro'yu duyurdu . Yine oldu! Creality kısa sürede yeni bir model duyurdu. Bu, Ender 3 S1'i daha önce satın almış bazı müşteriler için iyi olmasa da oldukça can sıkıcı bir haber olabilir "Daha iyi ekstrüder ve hafiflik elde etmek için bir aydan daha kısa bir süre önce aldığım Ender 3 S1'imi iade edebilirim". Neyse ki, Creality'ye göre, makineyi güncellemek için aksesuarlarını da satın alabilirsiniz, bu da bir çare olabilir.
Ancak Ender 3 S1 veya Ender 3 S1 Pro almaya karar vermemiş olanlarınız için ve Ender 3 S1 pro'ya yükseltmek için daha fazla para harcamanız gerekip gerekmediğini düşünüyor olabilirsiniz, o zaman bu makale size yardımcı olacaktır. . Ve Ender V2, Ender 3 S1 (ve Ender 3 S1 pro) savaşına gelince, kişisel görüşüme göre, sadece Ender 3 S1 (veya Ender 3 S1 pro) ile devam edin.

Tasarım özellikleri

Ender 3 S1 ProGenel olarak Ender 3 S1'e benzer, ancak S1 tabanına eklenen bazı küçük ayrıntılarla bu tasarımlar bu makineyi daha kullanıcı dostu hale getiriyor. 4,3” dokunmatik ekran, kulplu platform, LED ışık şeridi, bu küçük şaşırtıcı yeni özelliklerin baskınızı daha doğru yapıp yapmayacağını bilmiyorum, belki de değil. Ama özellikle bu LED şeridi kişisel olarak sevdiğimi söylemeliyim. Baskılarınızı sosyal medya platformlarında paylaşmaktan hoşlanan biriyseniz, bu yeni tasarımı beğeneceksiniz, ışık şeridi baskılarınızın güzel görünmesini sağlayacaktır. Ürün tanıtımında bahsedildiği gibi, donanımlı LED ışık, kullanıcıların karanlık bir ortamda bile baskı ayrıntılarını gözlemleyebilecekleri kapsamlı bir ışık dolgusu sağlar ve bunu yapar. Ve düğme ekranı dokunmatik ekrana dönüşüyor, evet, daha iyi çalışıyor. O zaman kulplu platform, neden olmasın, demeliyim,
Ender 3 S1 Pro
Baskı alanını artırmak için yapılan birçok taleplere rağmen Creality, Ender 3 S1 Pro, Ender 3 S1 ile aynı baskı alanına sahip olduğundan, her iki baskı boyutu da 220* 220* 270mm olduğundan bu sesi duymamış gibi görünüyor.
Şimdi bu tasarım farklılıklarını bir kenara bırakarak, dikkat etmeniz gereken diğer alanlara bir göz atalım.


ender 3 s1 plus

Ana Özellikler:

  Yeni özellikler
 • 300℃'ye kadar meme sıcaklıkları
 • "Sprite" tam metal çift dişli doğrudan ekstrüzyon
 • Çıkarılabilir PEI yaylı çelik sac
 • 4.3” dokunmatik ekran
 • LED ışığı
 • Yüksek sıcaklıkta yatağı güvenli bir şekilde çıkarmak için kulplu platform
  Hem Ender 3 S1 hem de Ender 3 S1 pro'da bulunan özellikler
 • CR-touch ile otomatik yatak seviyelendirme
 • Filament algılama sensörü
 • İki Z ekseni motoru
 • 32bit sessiz Ana kart
 • montajı kolay
 • araç kutusu

1. "Sprite" tam metal çift dişli doğrudan ekstrüder

Ender 3 S1, Creality'nin kendi geliştirdiği "Sprite" ekstrüderini kullanıyor ve müşterilerden olumlu geri bildirimler aldı. Yeni Ender 3 S1 pro, ekstrüderin yükseltilmiş bir versiyonu olan "Sprite" tamamen metal ekstrüder ile donatılmıştır. Creality ayrıca Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 Max ve Ender 3 V2 ile uyumlu "Sprite" ekstrüderinin bir kit versiyonuna sahiptir ve müşteriler önceki makinelerini yükseltmek için bu ekstrüderi satın alabilir.
Ender 3 S1 Pro vs s1
Yeni ekstrüder, Ender 3 S1'in önceki sürümüyle aynı 80N ekstrüzyon kuvvetine sahiptir, ancak yüksek sıcaklıklara dayanabilen bir titanyum iç boğaza sahiptir ve muhafaza ve tutamak plastikten değiştirilmiştir (önceki sürümünde olduğu gibi). Ender 3 S1) metale dönüştürülür, Ender 3 S1 Pro'nun ekstrüderini tamamen metal yapan bu değişiklikler.
Önceki Ender 3 S1 olağanüstü düzgün baskı ve doğruluk gösterdi ve yazıcının yükseltilmiş "Sprite" ekstrüderine sahip bu Pro sürümü muhtemelen sizi daha da memnun edecek.
s1 satın al

2. 300℃'ye kadar Nozul Sıcaklığı

Nozuldaki iyileştirmeler sayesinde, bu yeni Ender 3 S1 Pro'nun titanyum nozülü 300℃'ye kadar yüksek sıcaklıklara dayanabilir, bu da PLA/ABS/Wood/TPU/PETG/PA gibi daha fazla yazdırma seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. yazdırabileceğiniz filamentlerdir. Ancak, yalıtım örtüsü kullanıldığında naylon ve karbon fiber gibi özel filamentlerin yazdırılmasının daha yumuşak olabileceğini lütfen unutmayın. Ender 3 S1 Pro meme

3. Yaylı Çelik PEI Manyetik Yapı Plakası

PEI Çelik levhayı burada bulabilirsiniz: Creality PEI çelik levha , Fiyatı yüksek bir malzeme, o yüzden güzel bir özellik.
Ender 3 S1 ile birlikte gelen PC çelik levhasını test ettiğimde PEI çelik levhayı test ettim. PC plakasına kıyasla bu PEI plakasını tavsiye etmeliyim, gerçekten iyi performans gösteriyor.
Çünkü PEI kaplama, özellikle ısıtma sonrasında en iyi yapışmayı sağlar. PEI tozu çelik plakayı eşit şekilde kaplar, bu da daha iyi bir ilk baskı düzlüğü katmanı elde etmenize ve baskı başarı oranını artırmanıza olanak tanır. PLA malzemesini yazdırdığınızda, platform sıcaklığı yazdırmaya başlamak için oda sıcaklığına ayarlanabilir, bu da bekleme sürenizi bir ölçüde azaltacaktır.
Buna ek olarak, basılı modelleri bu plakadan çıkarmak kolaydır. Baskı tablası soğuduktan sonra, diğer araçlardan herhangi bir yardım almadan modeli kolayca çıkarabilirsiniz. Baskı hala sıkışmışsa, çıkarmak için tahtayı hafifçe bükebilirsiniz.
PEI çelik levha
Sonuç olarak, PEI kartlarının bu özellikleri en iyi baskı deneyimini elde etmenizi sağlar.
1. Mükemmel yapışma
2. Modelin kolay çıkarılması
3. Mükemmel düzlük, eğri kenar yok

4. 4.3” Dokunmatik Ekran

Ender 3 S1'in topuz ekranından çok az müşteri şikayet etse de, İnternet'teki bazı geri bildirimlerden, kullanıcılar hala dokunmatik ekranı tercih ediyor, bu dijital çağda insanlar dokunmatik ekranın getirdiği rahatlık duygusuna alışmış görünüyor, çünkü kullanıma daha fazla etkileşim ve katılım sağlayabilirsiniz.
Ekranın UI arayüzü de bu sefer bir önceki Ende3 S1'e göre daha kısa ve kullanıcı dostu olarak ayarlandı ve dokunmatik ekran testlerime göre oldukça duyarlı ve sezgisel.
Ve yükseltilmiş sürüm 9 dili destekler (Ender 3 S1 yalnızca Çince ve İngilizce'yi destekler). Çince, İspanyolca, Fransızca, Türkçe, Almanca. İngilizce, İtalyanca ve Portekizce. (Japon bellenimi yakında güncellenecektir, böylece Japon müşteriler bellenimi kendileri yükleyerek yazıcıyı Japonca sürüme yükseltebilirler).
Ayrıca, 32 bit HD dokunmatik ekran aliexpress'te 65,99 ABD doları olarak listelenmiştir.
Ender 3 S1 Pro Dokunmatik ekran

 

İlgili Ürünler
4
Yükleniyor...