Ne makine! Snapmaker'ın yüksek performanslı Artisan'ı, size 3D baskı, lazer ve CNC işlemenin avantajlarını bir arada sunan 3'ü 1 arada bir yazıcıdır! Aşağıda, size bu yazıcının özel özelliklerini göstereceğiz!
Genel Özellikler:
 • 400 x 400 x 400 mm yapı hacmi
 • 300 °C'ye kadar ikili ekstrüzyon için 3D modül
 • Gravür ve kesim için 10W lazer modülü
 • Frezeleme ve kesme için 200 W CNC modülü
hassas imalat
Snapmaker Artisan, endüstriyel kalitede üretilmiştir. Doğrusal modülleri, mikrometre aralığında CNC taşlama kullanılarak üretilmiş sağlam çelikten yapılmış kılavuz raylar içerir. Bu tür istikrarlı üretim, hassasiyet, sağlamlık ve uzun ömür sağlar!
Mükemmel stabilite için modern tamamen metal tasarım
Artisan'ın tamamen metal yapısı, Snapmaker'ın imza tasarım ipuçlarını vurgular. 3'ü 1 arada yazıcı, optimize edilmiş, daha büyük bir döküm taban plakası ile donatılmıştır. Bu, yüksek hızlı baskıda bile sabit kalır (CNC işlemlerinde de)!
Büyük yapı hacmi
400 x 400 x 400 mm yapı hacmi ile büyük modelleri de sorunsuz bir şekilde basabilir, kazıyabilir veya kesebilirsiniz! Artisan ile hayal gücünüze sınır koymak zorunda değilsiniz!

► 3B modül:
Öncekinden daha iyi
Artisan ile Snapmaker 2.0 karşılaştırıldığında , çok daha yüksek baskı hızlarına, daha iyi hassasiyete, filaman uyumluluğuna ve erişilebilirliğe sahip olduğu hemen anlaşılır. Sonuç olarak, 3'ü 1 arada yazıcı, daha iyi baskı sonuçlarını garanti eden birçok yönden optimize edilmiştir!
Yüksek doğrulukla ultra yüksek baskı hızları
Optimize edilmiş bir transfer sistemi ve hareket kontrol algoritması, Artisan'ın 180 mm/sn'lik bir baskı hızında bile ± 0,1 mm'lik bir boyutsal doğrulukla baskı yapmasını sağlar ! Şüphesiz, büyüleyici bir yapı!
Platformlar, modüller, hotend'ler ve ekstrüderler arasında süper hızlı geçiş
Pratik araç ve anahtar düğmeleri sayesinde platformlar ve modüller (3D, lazer, CNC) arasında çok kısa sürede geçiş yapabilirsiniz. Böylece kullanıcı dostu olma en üst düzeyde garanti edilir!
Snapmaker'ın Luban yazılımı nozül tiplerini ve boyutlarını otomatik olarak algılamakla kalmaz, aynı zamanda projelerinizi bir anda tamamlamak için kullanabileceğiniz hazır ve özelleştirilmiş parametre yapılandırmaları önerir!
3D baskı modülü, özel bir yerleşik motor sayesinde iki ekstrüder arasında da otomatik olarak geçiş yapar. Ek bir takım kafasını hareket ettirmeye veya herhangi bir şeyi değiştirmeye gerek yoktur, bu da daha sessiz ikili ekstrüzyonla sonuçlanabilir.
Çözünebilir malzemeler sayesinde pürüzsüz yüzeyler
Artisan'ın Çift Ekstrüzyon 3D Modülü, destek yapıları için ideal olan PVA, HIPS ve diğer çözünebilir destek malzemeleriyle uyumludur! Taşıyıcı malzeme baskıdan sonra çözülerek sadece pürüzsüz bir yüzey bırakır! Çıkarılabilir destek yapıları sayesinde, çok karmaşık modeller ve parçalar bile sorunsuz bir şekilde basılabilir - hatta zaman alıcı son işlemler olmadan!
Çok bölgeli ısıtmalı yatak
Snapmaker Artisan'ın ısıtmalı yatağı farklı bölgelerde farklı şekilde ısıtılır: 260 x 260 mm ebadındaki iç bölge 110 °C'ye varan sıcaklıklara ulaşırken, dış bölgenin maksimum sıcaklığı maks. 80 °C.
Bu bölge ısıtmalı baskı yatağının özelliği, iç bölgenin 2 dakikada 60 °C'ye kadar ısınmasıdır. Dış bölge ısıtılmadan kalır, bu da enerji ve zamandan tasarruf sağlar!
Otomatik yatak dengeleme ve kolay kalibrasyon
Artisan , otomatik yatak dengeleme özelliğine sahiptir ve birkaç basit adımda kalibrasyona izin verir.
Mükemmel yapışma özelliğine sahip özel çift kaplamalı inşaat levhası
Artisan yapı plakasının bir tarafı parlak camdan oluşur ve bu, özellikle TPU veya benzeri esnek filamentlerle birinci katın mükemmel yapışmasını sağlar Plakanın diğer tarafı, PLA, PETG ve diğer malzemeler gibi diğer filamentlerle bile mükemmel yapışmayı garanti eden bir PEI kaplamaya sahiptir!

► Lazer modülü:
Güçlü kazıma ve kesme
10W güçlü lazer modülü, malzemeleri inanılmaz derecede hızlı ve derin bir şekilde keser ve ayrıca sofistike lazer gravürler yapma seçeneği sunar!
Tüm bunlar 6.000 mm/s'ye varan bir hızda gerçekleşir - örneğin 8 mm kalınlığında ahşap ile! Bu, 1,6 W lazer modülünden 8 kat daha hızlıdır! Muhteşem performans!
0,05 mm × 0,2 mm'lik ultra ince lazer odak, en ince ayrıntılarla hassas çalışmayı mümkün kılar!
Çeşitli malzeme türleri için
Sert veya yumuşak, Artisan herhangi bir malzeme ile çalışır: ahşap, deri, tuğla, alçı, paslanmaz çelik, eloksallı alüminyum, oluklu mukavva, MDF ve çok daha fazlası.

► CNC modülü:
200 watt CNC modülü ile geliştirilmiş CNC performansı
200 watt'lık yeni bir CNC modülü, inanılmaz performansı gün ışığına çıkarıyor! Ancak, Snapmaker 2.0'dan zaten bilinen çok beğenilen ER11 pens, müşteriye özel bağlama setleri ve toz geçirmez tasarım korunmuştur!
Geliştirilmiş hız
Snapmaker 2.0'ın aksine Artisan'ın yeni CNC modülü 6 kata kadar daha hızlı çalışıyor: performansı %300'e kadar arttı ve iş mili hızı %50 arttı!
0,2 mm boyutsal doğruluk
Son derece sağlam lineer modüller ve yüksek hızlı iş mili sayesinde CNC modülü, farklı malzemeleri 0,2 mm'ye kadar boyutsal doğrulukla keser!
Farklı malzeme türleri için
CNC modülü, büyük bir kolaylık ve inanılmaz bir hassasiyetle farklı türde malzemeleri CNC'de işleyebilir: farklı ahşap türleri, yeşim taşı, karbon fiber, HDF, bakır kaplı sac, epoksi alet malzemesi ve çok daha fazlası!

► Artisan'ın diğer heyecan verici özellikleri :
Lazer kazalarına karşı korunmak için güvenlik önlemleri
Artisan , lazer tehlikelerini Sınıf 4'ten Sınıf 1'e indiren bir güvenlik muhafazasıyla birlikte gelir. Kasanın kapısında, kapı açılırsa lazer işlemini anında durduran bir kapı açma sensörü bulunur. Bir cayro sensörü, modülün her zamanki konumunda olmaması durumunda, lazer ışınlarının herhangi bir şekilde sızmasını önler. Yazıcı bir acil durum durdurma düğmesi ile donatılmıştır - duraklatılan işlemler yine de daha sonra yeniden başlatılabilir! Lazer modülü başka bir pratik özelliğe sahiptir: Entegre bir sıcaklık sensörü 55 °C'nin üzerinde bir sıcaklık algıladığında, lazer modülü otomatik olarak çalışmayı durdurur.
7 inçlik dokunmatik ekran
Geniş 7 inçlik dokunmatik ekranın UI tasarımı, sorunsuz iş akışı ve kolay kullanım sağlar.
Avantajlar:
 • İş ilerlemesinin canlı takibi
 • Nozül sıcaklıklarının doğrudan ekranda yapılandırılması
 • G kodu dosyasını önizleyin
 • Yazıcının gücünü kesmeden modülleri değiştirme seçeneği
Snapmaker Luban yazılımı
Snapmaker, kendi geliştirdiği Luban yazılımıyla tek bir yazılım parçasıyla 3D baskı, lazer ve CNC işleme için yapılandırma akışlarına genel bir bakış sağlamayı mümkün kılar.
Yazılım, baskılarınızı düşündüğünüzden daha hızlı bitirmenize yardımcı olacak son derece kullanışlı baskı modlarına ve önceden ayarlanmış parametrelere sahiptir! Elbette, düzenleme süreci üzerinde tam kontrole sahip olursunuz - isteklerinize ve fikirlerinize göre!

Diğer özellikler:
 • Otomatik malzeme kalınlığı hesaplaması ve otomatik odaklama için yenilikçi nirengi teknolojisi
 • Luban yazılımında lazer işinin anında önizlemesi için geniş açılı kamera
 • Snapmaker yükseltmeleriyle mükemmel uyumluluk
Teslimat İçeriği:
► A Kutusu:
1 x Dahili denetleyici
1 x Çift Ekstrüzyon Modülü
1 x 10W Lazer Modülü
1 x 200W CNC Modülü
1 x Hızlı Değiştirme Braketi için Alet Kafası
1 x Alet kutusu
2 x Z Ekseni Doğrusal Modülü
1 x X Ekseni Doğrusal Modülü
2 x Y ekseni lineer modül
1 x Taban plakası
1 x Güç Kablosu
1 x USB Kablosu
1 x Alet Baş Kablosu
1 x Isıtmalı Yatak Kablosu
1 x Muhafaza Kablosu 1
x Kablo Toplayıcı
1 x Tüp
1 x Tüp kelepçesi
2 x Taban Braketi
1 x Kablo rondela braketi
4 x Lazer malzeme tutucu
4 x Sızdırmazlık tapaları
1 x Sızdırmazlık şeridi
2 x Filament tüpler
2 x Filament Tüp Braketi
4 x M4 kelebek somun
3 x Kablo Kelepçesi
2 x Filament Tüp Klipsi
1 x L Braket
2 x Filament Tutucu Taban 2
x Filament Tutucu Aks
1 x CNC güvenlik camları
1 x Kalibrasyon Kartı
1 x Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu
1 x Temizleme bezi
Muhafaza vidaları
Makine vidaları

► Kutu B:
2 x Yan paneller
1 x Kapı paneli
1 x Üst Panel Kiti
1 x Arka Panel
1 x Egzoz fanı
1 x Boru konnektörü
1 x Kolon-1 (menteşeli)
1 x Kolon-2 (Hall anahtarlı)
1 x Kolon-3 (
1 x Kolon-4
4 x Taşıyıcı
4 x Profil konektörleri
1 x Kapı kolu
1 x Yardımcı Kart 1
x Lazer Gravür / Lazer Kesim Platformu
1 x CNC Gravür/Kesme Platformu
1 x Baskı platformu
1 x Destek platformu
2 x X eksen konektörleri
2 x Z Ekseni Konnektörleri
1 x Beyaz kırılabilir filament
1 x Siyah PLA filament
1 x HDF Levha
1 x Basswood slayt
1 x Kablo toplama şeridi
 
Ürün videoları: