KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

3d Smoot Yüzey Düzeltici Ve Yapıştırıcı Pla Abs Petg Uyumlu 250 Ml

  • 384,52 TL
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
3D SMOOT,  PLA – ABS – PETG içerikli 3D baskılarınızın yüzeyindeki katman izlerini birleştirerek ve arasında katman oluşturarak pürüzsüz bir yapı oluşmasını sağlar.

 
Ürün üzerindeki mikro gözenekleri doldurarak ürünlerinize sağlamlık ve kırılma dayanıklılığı kazandırır.


Uygulama
 
Ürün direkt kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce çalkalamanız yeterlidir.


Ürünü fırça yardımı ya da daldırma yöntemi ile kullanabilirsiniz. Eğer daldırma yöntemini tercih edecekseniz cam ya da PLA-ABS-PETG olmayan bir kap tercih edebilirsiniz.


Ürününüzü kirden ve tozdan arındırınız.  Baskı sonrasında varsa destekleri sökünüz ve dikiş izlerinden oluşan fazlalıkları alınız.
 

Uygulama aşamasına geçmeden önce ürünü modelinizin ufak bir bölümünde denemenizi öneririz. Fazla katman uygulamalarında yüzeyde matlaşmaya ve beyazlaşmaya neden olabilir.


Fırça ile uygulama
 
Sıvı yapısı sayesinde fırça yardımı ile ürününüzün üzerine ince bir katman halinde uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında fırça ile sürülen yerin üzerinde fırça ile fazladan tarama yapmayınız. Model üzerine uygularken kaplanan alan modeliniz üzerinde bir tabaka oluşturur ve hızlıca kurumaya başlar. Ürün kurumaya başladıktan sonra fırça ile tekrar üzerinden geçmeyiniz.
 
MICROZEY 3D Smoot daldırma tekniği
 
Uygun miktarda MICROZEY 3D SMOOT'u bir kaba alarak modelinizi sıvının içerisine batırıp çıkartabilirsiniz. Böylece hızlıca bir katman oluşturup pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz.


Daldırma tekniğinde en fazla 3 saniye tutunuz.  Sıvı içerisinde sürenin uzaması yüzey bozunmalarına neden olabilir.


Üzerine dökme yöntemi
 
Bazı büyük modellerde zaman kazanma açısından üzerine döküm akıtarak uygulayabilirsiniz. Bu uygulama esnasında yüzeyde damlacık kalmamasına dikkat ediniz. Bu yöntemde kullanılan 3D SMOOT tekrar kullanılabilir.
 
Bu uygulama tekniğini sadece diğer uygulamaları kullanamadığınız aşamalarda tercih ediniz. Üzerine dökme yönteminde ürünün model yüzeyine fazla nüfuz etme riski, modellerinizde bozunmaya sebep olabilir. Bu uygulama öncesinde de ufak parçalarda denemeler yapınız.


BİRDEN FAZLA KATMAN UYGULAMASI
 
Birden fazla katman uygulaması yapılabilir.


Birden fazla katman uygulaması daha pürüzsüz bir yapı oluşturur. Ancak katmanlar arası tam kuruma sağlanmasına dikkat edilmelidir. İlk kat uygulamadan sonra 15 dakika bekleyiniz. Böylece sonrasında yapılacak uygulamalar için daha sağlıklı bir yüzey elde edebilirsiniz.


Uygulamadan sonra ürünü oda sıcaklığında muhafaza ediniz ve güneş ışığından koruyunuz. 
 
3D SMOOT UYGULAMA SONRASI İŞLEMLER
 
Yüzey pürüzsüzleştirme sonrasında kuruma gerçekleştiği takdirde astar ve boyama işlemleri yapabilirsiniz. Boyanacak modellerde plastik astar kullanılması önerilir.


UYARILAR !
 
Göz ve cilt ile temasından kaçının.

Çıkan dumanı solumayın.
İyi havalandırılmış bir alanda kullanın.
Ulusal mesleki emniyet ve sağlık enstitüsü onaylı bir maske kullanmanız önerilir.
Cilt ile temasını en aza indirmek için koruyucu gözlük ve lastik eldiven giyin.
Kullanım sırasında açık alanda veya havadar bir ortamda uygulayınız.
 
Tepkime
Normal saklama koşullarında kullanırken herhangi bir tehlikeli tepkime gözlenmemiştir.
Normal ısıda ve genel çalışma koşullarında stabildir. Orijinal ambalajda polimerizasyona uğramaz.
 
Kimyasal Kararlılık
Tavsiye edilen depolama koşullarında herhangi bir deformasyon gerçekleştirmez.
Zararlı Tepkime Olasılığı: Güçlü asitlerle ve oksidasyon maddeleriyle reaksiyonlar gösterir.
Kaçınılması Gereken Durumlar : Doğrudan güneş ışığından ve ısıdan, açık alevden uzak tutun
Kaçınılması Gereken Maddeler: Kuvvetli oksitleyici maddeler.
 
 
 
İlk Yardım Önlemlerinin Açıklaması
1.     Herhangi bir rahatsızlık durumunda tıbbi yardım alın. Bu güvenlik bilgi formunu doktora gösterin.
2.     Göz ile temasta : Su ile 10-15 dakika dikkatlice durulayın. Sağlık birimine başvurun
3.     Deri ile temasta: Temas eden yüzeyi sabun ile yıkadıktan sonra bol su ile durulayınız .Cilt ile uzun süreli temasından kaçınınız. Herhangi bir rahatsızlık durumunda sağlık birimlerinden tıbbi yardım alın.
4.     Solunum: Solunum güçleşmesi halinde açık havaya çıkın/çıkartınız.
Herhangi bir rahatsızlık durumunda sağlık birimlerinden tıbbi yardım alın.
5.     Yutma: Ağzınızı su ile çalkalayın. Kusmayın. Zaman kaybetmeden acil müdahalenin yapılacağı yere nakledin.
6.     Ciddi Dereceli, Akut veya Gecikmeli Ortaya Çıkan Semptomlar ve Etkiler: Herhangi bir rahatsızlık durumunda sağlık birimlerinden tıbbi yardım alın.
7.     Tıbbi Acil Yardım veya Özel Tedavi ile İlgili Bilgiler: Herhangi bir rahatsızlık durumunda sağlık birimlerinden tıbbi yardım alın.
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ancak bu durum ürün ve kategori kaynaklı değişebilir. Ürün sayfasında kargo süresi belirtilmektedir.

Ürünler kargolandıktan sonra. ortalama 2 gün içinde teslim edilir. Bu süreç ortalama olup 1 gün veya 3 gün de olabilmektedir. 

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Ön sipariş olan ürünler için teslimat tarihleri tahmini olmaktadır. Gemilerin çıkış sürelerine göre varış süreleri hesaplanmaktadır.

Ancak bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir. Özellikle gümrükte yaşanabilecek gecikmeler için sorumluk kabul edilmemektedir. Ön sipariş vermiş kullanıcılarımızdan anlayış beklemekteyiz. 

 
5
Yeni Ürünler
Yükleniyor...