KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ!

Sermoon D3 Özellikleri İnceleme ve Fiyat Bilgisi

Tarih: 15.01.2023 08:39
Sermoon D3 Özellikleri İnceleme ve Fiyat Bilgisi
Creality Sermoon D3 Özellikleri İnceleme ve Fiyat Bilgisi
Sermoon D3 Özellikleri İnceleme ve Fiyat Bilgisi Hakkında Blog yazımızı okuyun. 
 

Creality Sermoon D3 Özellikleri İnceleme ve Fiyat

Creality’nin endüstriyel sınıfta yer alan yeni yazıcısı Sermoon D3.

Güncel üretim ve prototipleme modelleri arasında yer alan 3B yazıcılar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Pazarda daha çok giriş seviyesindeki yazıcılarla yüksek performans sergileyen marka olarak bilinen Creality, artık endüstriyel alandada yenilikçi tasarımları ile sektöre yön vermeye devam ediyor.

Creality’den yapılan açıklamalarda, “Sermoon D1 genel yapısını göz önünde aldık. Daha üst seviye endüstriyel filamentleri basabilen aynı zamanda Sermoon D1 baskı kalitesine sahip, benzer baskı hacimi sunabilen endüstriyel bir ürün olarak Sermoon D3 tasarladık.”

Çin menşeli 3B yazıcı üreticisi Creality, yeni Sermoon D3 yazıcılarını üretirken Alman menşeli BASF firmasının 3B yazıcı ar-ge departmanı olan Forward AM’nin üretmiş olduğu HP-Ultra hammaddeler ile test ederek en iyi yüzey kalitesi ve en yüksek performansı sergilemesi için çalışmışlar.

Her türlü şartta yüksek performansı gösterebilmesi için yapılan çalışmaları creality şu şekilde bizlere sıralamış.


Çelik ana gövde üzerine inşası gerçekleştirilen şaside sigma profiller ile kabin yapısı oluşturulmuş.

Üst tarafta yer alan X/Y eksenlerinin bağlantılarının yapıldığı gövde, uzay sanayinde kullanılan özel bir alüminyum malzemeden oluşmaktadır.

Z ekseninde yer alan lineer krom miller, 16mm çapa sahip millerden kullanılmış. Bu sebeple daha stabil Z eksen performansı göstermesi hedeflenmiştir.


Güncel modellerinde yer alan çift dişli “Sprite Extruder” daha da geliştirilmiş bir biçimde sisteme entegre edilmiş.

Sistemde 300C° kadar ısınabiliyor. Kullanılan “copper alloy + titanium” barel dedikleri termal verimliliği daha yüksek özel barel de yer almaktadır. Bu sayede sistem sürekli stabil ısı dengesi kurulmuştur.

Bunlara ek olarak soğutma fanlarında yeniliğe gidilerek daha büyük bir fan sistemine geçilmiş.


Güçlü şase temelinin üst kısmında yer alan X/Y eksenlerinde kullanılan materyallerin bir çok kısmı CNC tezgahlarda yüksek hassasiyetli bir biçimde işlenmektedir.

Bu eksenlerde oluşabilecek burkulmaları minimuma indirerek yüksek hızlarda yüksek performans gösterebilmesine olanak sağlamaktadır.


CR-Touch sensör sayesinde 16 noktadan yüksek hassasiyetli kalibrayon yapılmasını sağlamaktadır.

Kalibrasyon sistemi sayesinde tabla üzerinde her noktada daha iyi yüzey tutunması sağlaması hedeflenmektedir.


Birden çok bağlantı seçeneği sunan Sermoon D3 ile Creality Cloud App üzerinden baskılarınızı online olarak dilimleyip hem kablosuz bağlantı yoluyla hemde RJ45 ethernet portu üzerinde baskılarınızda başlatabiliyorsunuz.

Bunların haricinde yazıcı içerisinde yer alan tümleşik kamera sistemi sayesinde anlık izleyebilirken baskılarınızı timelaps video olarak kaydedebilmektesiniz.


Bir çok özellik barındıran bu yenilikçi tasarımı sizler nasıl buldunuz?

İlgili Ürünler
Yükleniyor...