KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY FİLAMENTLERDE SEPETTE %15'E VARAN İNDİRİM TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! 23 NİSAN ÖZEL! SEÇİLİ ÜRÜNLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ!

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE 3D BASKI

Tarih: 15.01.2023 08:45
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE 3D BASKI
Otomotiv sektöründe 3 boyutlu yazıcı kullanımı yaygınlaşıyor. 3D Yazıcı ile baskı alınan sektörler.

 

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE 3D BASKI

 

Otomotiv endüstrisi, araçlarının performansını artırmak için katmanlı üretimi hızlandırıyor. Üreticiler yenilikçi malzemeler kullanarak daha hafif, daha karmaşık ve yenilikçi parçalar tasarlayabilirler. Gerçekten de, 3D baskı sayesinde yeni malzeme seçimi, malzemeden tasarruf etmeyi mümkün kılıyor. Tamamen yeniden tasarlanmış bir tasarıma sahip parçalar üretirken. Geleneksel üretim süreçlerinden kaynaklanan parçalardan çok daha hafif olan 3D olarak basılanlar, özellikle tüm motor sporları tutkunlarını hayal kırıklığına uğratan bir olasılıklar alanı açar!

 

Otomotiv endüstrisindeki oyuncular 3D yarışına giriyor!

Lüks otomobil üreticileri, her zamankinden daha karmaşık ve dahiyane tasarımlara sahip yeni konsept otomobilleri denemek için 3D baskıdan yararlanıyor. Ama sadece onlar değil, tüm otomotiv endüstrisi başlangıç ​​aşamasında! 2018'de BMW tarafından 3D olarak 1 milyon parça üretildi. Volkswagen'e gelince, yılda 50.000 ila 100.000 fonksiyonel futbol topu büyüklüğünde parça basmak amacıyla 2018'de 90 3D yazıcı devreye alındı. Amerikan devi Ford ayrıca özel bir 3D baskı sitesinin inşasına 45 milyon Euro'dan fazla yatırım yaptı. Audi, Bugatti, Lamborghini, Toyota Motorsport ve Hyundai gibi otomobil üreticileri de dışarıda bırakılmıyor. Ayrıca üretkenliklerini artırmak ve tasarım maliyetlerini azaltmak için giderek daha fazla parçayı seri olarak tasarlayacaklar.

 

Otomotiv alanında en yaygın 3D uygulamalar

  • Motor parçaları (hava emme manifoldu, fren kaliperi)
  • Bitmiş parçalar (arka ışık lensleri, jantlar)
  • Prototipleme, aletler ve aksesuarlar (soket kapakları, kancalar, güvenlikle ilgili aletler)
İlgili Ürünler
Yükleniyor...