KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! STOKLARI ERİTİYORUZ! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

3D Baskı Çiftliği: 5 Harika 3D Yazıcı Çiftliği

Tarih: 07.02.2023 10:40
3D Baskı Çiftliği: 5 Harika 3D Yazıcı Çiftliği
3D baskı çiftlikleri, prototip oluşturma ve üretim arasındaki boşluğu doldurur. Dünyanın en havalı 3D baskı çiftliklerinden bazılarına göz atın!

Neden Farm 3D Yazıcılar?
Muhtemelen, 3D baskı çiftliklerini zaten duymuşsunuzdur: Terim, hızlı üretim için tasarlanmış bir 3D yazıcı koleksiyonunu ifade eder.
Faydalar
80'lerde 3D baskı ortaya çıktığından beri, her zaman yavaş ve pahalı bir üretim süreci olduğu için eleştirildi. 3D baskı çiftlikleri sayesinde artık durum böyle değil. Örneğin, bir 3B yazıcıda 1.000 parça üretmek istediğinizi ve her parçanın yapılmasının bir saat sürdüğünü varsayalım. Tek bir 3D yazıcıda, bu 1.000 parçanın üretimi 1.000 saat sürer.
Ancak, 1.000 adet 3D yazıcıdan oluşan bir 3D baskı çiftliği ile aynı üretim çalışmasının yapılması teorik olarak sadece bir saat sürer. Bu hem tedarik süresini hem de maliyetleri azaltır. Ve bir 3D baskı çiftliğinin bütün amacı da bu: İsteğe bağlı, verimli üretim. 3D baskı çiftlikleri, prototip oluşturma ve üretim arasındaki boşluğu dolduruyor. Herhangi bir takım maliyeti söz konusu değildir, yani ürünler çok daha hızlı bir şekilde pazara sunulur.
3D baskı çiftliklerinin bahsetmeye değer başka bir yönü de kişiselleştirilmiş ürünler üretebilme yeteneğidir. Üretmek için parçanın yalnızca dijital bir planı gerektiğinden, 3B baskı çiftlikleri çok sayıda kişiselleştirilmiş ürün üretebilir. Gelecek bu ve bunun için çok heyecanlıyız!
Dezavantajlar
3D baskı çiftliklerinin getirdiği faydaların yanı sıra, hala birkaç dezavantajı var.
Her şeyden önce, maliyet var. Yüzlerce 3D yazıcı içeren bir çiftlik kurmak kesinlikle ucuz değil. Maliyetin yanı sıra düzenli bakım da bir zorunluluktur. Doğal olarak, bu da paraya mal olur.
Büyük 3D baskı çiftliklerinin çoğu, çiftlik yönetimi için özel yazılımlar kullanır. Yazılım, çiftliğin çalışma durumunu görüntülemek ve yazıcıların insan yardımına ihtiyacı olduğunda personeli bilgilendirmek için kullanılır.
Artık 3D baskı çiftlikleri ve tüm konsept hakkında biraz daha bilgi sahibi olduğunuza göre, nihayet dünyanın en etkileyici olanlarından bazılarına göz atmanın zamanı geldi.

Prusa Araştırması

3D baskı dünyasının en ünlü isimlerinden biri de Josef Prusa olsa gerek. 2009'da Josef Prusa, Prusa Reseach'i kurdu ve şu anda tüketiciler için en iyi FDM 3D yazıcı olarak bilinen Prusa i3'ü yapmaya başladı . Çoğunuzun muhtemelen bildiği gibi, Prusa'nın tüm FDM 3D yazıcılarında 3D baskılı parçalar bulunur. Örneğin, LCD ekranın kasası 3D baskılıdır. Josef'in kendisinin de söylemeyi sevdiği gibi, "3D yazıcılarımız, 3D yazıcılarımızı üretiyor." Şirketin genel merkezinde dev bir 3D baskı çiftliği var. Prusa'nın 3D baskı çiftliği, şu anda Prusa'nın üretim hattı için parça üretimi için kullanılan 500'den fazla 3D yazıcıya sahip. Çiftlikteki yazıcıların çoğu Prusa i3 MK3S 3D yazıcılardır. Elbette, bu kadar büyük bir 3D baskı çiftliğinin bakım için bir çözüme ihtiyacı var. Böylece, içindeki tüm yazıcılar, çiftliği yöneten özel bir yazılıma bağlıdır. Yazılım, belirli bir yazıcıda bir sorun olduğunda, filament bittiğinde veya hasat zamanı geldiğinde çalışanlara haber verir! Prusa'nın Genel Merkezini ziyaret etme şansı bulan herkes, her zaman 3D baskı çiftliğini vurgular. Bu gerçekten özel bir şey! Çiftlikte her şeyin nasıl başladığını görmek isterseniz , Prusa'nın 3D baskı çiftliği video turuna göz atın!

Slant3D
Slant3D'nin nasıl bir şey haline geldiğine dair ilginç bir hikayeyi size anlatmadan önce, bunun ne olduğunu hızlıca anlatalım. Tabii ki, Slant3D bir 3D baskı çiftliğidir, ancak dahası da vardır. Slant3D'nin çiftliği haftada 10.000'den fazla parça üretebilir. Çiftlik, ihtiyacı olan herkes için 7/24 üretim merkezi olarak çalışıyor: Yeni şirketler, büyük şirketler ve hatta bireyler.

Çiftlik dışında 3D modelleme hizmeti de veren Slant3D firması , kendi 3D yazıcısını bile satıyor . Yani birçok şey yapan büyük bir şirket, ancak çiftlik hala işin ana odak noktası.
Slant3D, üretim hacmi dikkate alındığında dünyanın en büyük FDM 3D baskı çiftliklerinden biridir. Herkesin fikrini mükemmel kalitede ve makul bir maliyetle bir ürüne dönüştürmesini sağlamayı amaçlamaktadır.
Slant3D'nin Meraklı Tarihi
Ama nasıl başladı? Gabriel Bentz, Slant3D'yi kurmadan önce robot teknolojisine büyük önem veren bir tasarım şirketinde çalışıyordu. Şirket üzerinde çalıştıkları büyük bir projeyi bitirdikten sonra, Gabriel hafta sonu eve geldi ve çabucak sıkıldı. Aniden ortalığı karıştırmaya başladı ve sonunda 3D baskılı parçaların yanında bulduğu birkaç servo motoru kullanarak küçük bir robotik kol yaptı.
Hafta sonu geçti ve Pazartesi günü Bentz eserini işe getirdi. Meslektaşları bunu beğendi ve hepsi Kickstarter'daki şeyi denemeye ve finanse etmeye karar verdi. Kampanya başarılı oldu, bu da ürünü üretmeleri gerektiği anlamına geliyordu.
İlk günden itibaren fikir 3D yazıcıları kullanmaktı, ancak sadece birkaç makine kullanmanın sonsuza kadar süreceği kısa sürede anlaşıldı.
Böylece çocuklar, ürünlerinin üretimini hızlandırmak için 3D yazıcıları eklemeye başladılar. Yılın ilerleyen saatlerinde, bir 3D baskı çiftliğine sahip oldular ve işte o zaman Bentz, çiftliği ayrı bir şirket olarak ele almaya karar verdi. Dedikleri gibi, Gerisi hikaye...
 

Out Of Darts


Bu noktaya kadar sadece büyük şirketler tarafından yönetilen 3D baskı çiftliklerini sergiledik. Pekala, şimdi daha az etkileyici olmayan daha küçük bir 3D baskı çiftliğine göz atacağız.
Luke Goodman tarafından yönetilen Out of Darts , Nerf  patlatıcıları için yükseltmeler konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir . Nerf tabancaları için satılan motorlar, yaylar ve benzer yükseltmeler arasında, patlayıcılar için 3B baskılı tetikleyiciler gibi 3B yazdırılmış parçalar da mevcuttur.
Parçaları üretmek için Luke, 22 Prusa i3 MK3 3D yazıcıdan oluşan bir 3D baskı çiftliği kurdu. Kendisinin de söylediği gibi, güvenilir oldukları ve bir tür ekosistem içinde çalıştıkları için Prusa'nın 3D yazıcılarıyla çalışmayı seçti çünkü Prusa aynı zamanda filament ve dilimleme yazılımını da geliştirdi.
Bu 3D baskı çiftliğinde 100'den az yazıcı olmasına rağmen, 3D baskı çiftliklerinin potansiyelinin ne kadar büyük olduğunun canlı bir kanıtı. Bu şekilde, Out of Darts'tan Luke, aynı anda son ürünleri hızlı bir şekilde prototipleme ve üretme yeteneğine sahip olur!


Formlabs
SLA 3D baskıda lider firma olan Formlabs , potansiyel müşteriler için numune parçalarının üretim merkezi olarak kullanılan bir 3D baskı çiftliğine sahiptir. Çoklu Formlabs Form 2 3D yazıcılar, her gün farklı reçinelerden örnek parçalar üretir. 
Numune parçalar, potansiyel müşterilere, sonunda satın alabilecekleri bir yazıcıda yapılan parçaları görebilmeleri ve hissedebilmeleri için gönderilir.
Büyük bir çiftlik değil, ancak bir dizi farklı örnek parça talebini karşılamak için kesinlikle yeterli. Kendi Formlabs numune parçanızı almak isterseniz, bir tane istemekten çekinmeyin .
 
 Trainlabs

TrainLab  , tren rayları yapan bir oyuncak şirketidir. Eklemeli imalatın yükselişiyle birlikte, TrainLab potansiyeli fark etti ve birkaç Lulzbot TAZ 3D yazıcı içeren bir 3D baskı çiftliğine yatırım yaptı.
TrainLab, rayların, adaptörlerin ve diğer oyuncak tren aksesuarlarının sürekli üretimi için 3D baskı çiftliğini kullanıyor. TrainLab'ın çiftliğindeki yazıcıların tam sayısını bilmesek de 20 civarında olduğunu düşünüyoruz. Tüm yazıcılar, AstroPrint yazılımı kullanılarak izleme amacıyla bir PC'ye bağlanır.
Bu, bir 3D baskı çiftliğinin piyasaya hazır ürünleri istenen hacimde nasıl üretebildiğinin bir başka harika örneği!

Özellik görsel kaynağı: Ultimaker
Bu İçerik ALL3DP İnternet Sitesinden Alınmıştır. 
İlgili Ürünler
5
Yükleniyor...