CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ! CSA NOZZLE %85'E VARAN İNDİRİMLERLE SATIŞTA! KAMPANYALARA GÖZ ATIN! MICROZEY PLA PRO TEK FİYAT! 359 TL! TOPLU ALIMLARDA EN İYİ FİYATLAR! TÜM FİLAMENTLERDE SEPETTE İNDİRİM! 1000 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

Creality Ender 3 S1 İnceleme Fiyat Ve Özellikleri

Tarih: 15.01.2023 08:58
Creality Ender 3 S1 İnceleme Fiyat Ve Özellikleri
Creality güncel versiyonu Ender 3 s1 Neler Sunuyor? Hangi özellikleri alınmak için sebep olabilir ?

Ender 3 serisinin esnek filamentleri basabilmesini kaçınız isterdi? Kaçınız otomatik yatak seviyelendirmeli bir Ender 3 yazıcıya sahip olmak isterdi? Creality sonunda bizi duydu ve bize direct drive (doğrudan tahrikli bir ekstrüder),yeni bir yatak platformu ve otomatik yatak seviyelendirmeyi sorun olmaktan çıkarak cr-touch'la donaltılmış bir Ender 3 S1'i yaptı.

Ender 3 serisinin daha küçük modeller arasında en popüler yazıcı serisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçen yıl Creality, şık görünümlü , aletler için çekmecesi, yeni bir renkli ekranı ve sessiz bir anakartı olan Ender 3 V2 ile bizi şaşırttı. Creality bu sefer bizlere daha da iyi, daha büyük bir Ender 3 S1 sunuyor. Başlangıç olarak, bu Ender 3'ün en önemli özelliği, doğrudan tahrikli, çift çekişli ve tam metal ekstrüdere, iki temel sensöre sahip olmasıdır - filament algılama sensörü ve otomatik tesviye sensörü. Yazıcının yeni montajı, kullanıcının parçaları bir araya getirmesine ve sadece 10 dakika içinde baskıya başlamasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. . Yüksek hassasiyetli Double-Z ekseni, iki Z ekseni motoru, ultra sessiz sürücülere sahip yeni bir 32-bit anakart ve çok daha fazlasına sahiptir.

 

 

 

 

 

EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

 

 • Doğrudan tahrikli ekstrüder
 • Çıkarılabilir PC Yaylı Çelik baskı levhaları
 • CR Touch (metal prob ile otomatik yatak seviyelendirme)
 • İki Z ekseni motoru
 • Kasnak ve triger kayışı ile çift Z ekseni yükseltmesi
 • filament sensörü
 • Ultra sessiz sürücülere sahip 32 bit anakart
 • Yeni UI arayüzüne sahip 4,3 inç düğmeli LCD Ekran
 • X ve Y Kayış Gergisi
 • Malzeme kutusu
 • Filament tutucu
 • Montajı kolay (10 dakika)

 

Ender 3 S1 Ender 3 V2 Karşılaştırm

ENDER 3 S1 SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

ENDER 3 S1 NELER SUNUYOR?

1. DIRECT DRIVE EKSTRUDER

Bir Ekstruder, bir 3D yazıcının en önemli parçasıdır. Neden mi? Çünkü filamenti, eridiği ve ekstrüde edildiği ısıtılmış nozüle doğru iter. Tüm ekstrüderler benzer parçalardan oluşur ve bunlara step motor, sürücü dişlisi ve kasnak denir. Ekstrüderlerin bileşenleri her zaman aynı olmakla birlikte, iki farklı ekstrüder tipimiz vardır: Bowden ve Direct drive. İkisi arasındaki fark, ekstrüderin konumu ve filamentin ısıtılmış memeye girmeden önce ne kadar yol kat etmesi gerektiğidir. (daha fazlası için bu bağlantıyı takip edin).

Doğrudan tahrikli ekstrüder, daha küçük bir mesafeye ve geri çekilmeye sahiptir. Ayrıca, ekstrüzyon komutları daha hızlıdır, bu da daha kararlı bir malzeme biriktirme kontrolü ve dolayısıyla daha yüksek çözünürlük sağlar. Filamentin bu ekstra kontrolü ve daha kısa yolu, esnek ve diğer özel malzemelerin baskısını çok kolaylaştırır ve bize daha iyi sonuçlar verme olasılığını artırır. Ekstrüder ve sıcak uç birbirine çok yakın olduğundan, ekstrüder tarafından sağlanan kuvvetin o kadar güçlü olması gerekmez, bu da ekstrüder daha yumuşak olacağından, filamentin azgın cıvata aracılığıyla kayma olasılığının daha düşük olacağı anlamına gelir. filament.

2. PEI MANYETİK YAPI PLAKASI

Ender 3S1'in yeni bir baskı yüzeyi vardır - PEI manyetik yapı plakası. Ender 3 PRO ile aldığımız eski manyetik plakadan çok daha güçlü ve dayanıklıdır. Bu, daha yüksek sıcaklıklara direnir ve daha esnektir, ayrıca çıkarılabilir ve manyetiklere çok iyi yapışabilir. PLA, PETG, PEEK, ABS, ASA, TPU ve diğer filamentlerle harika uyum sağlar. Bu plaka ile herhangi bir bant, yapıştırıcı veya kürek ihtiyacınız olmayacak. Baskı yüzeyine yapıştırmak kolaydır, baskıları çıkarmak kolaydır, baskınızı hemen çıkarmak için hafifçe esnetmeniz yeterlidir.

PEI mükemmel bir yükseltmedir çünkü bir 3D baskı yatağının baskıdan baskıya geçtiği sayısız ısı döngüsüne dayanabilir.

 

3. METAL PROBLU CR-TOUCH

Birçok üreticinin BL-touch ve plastik pimle sorunları olduğundan, Creality onu yükseltti ve her zaman otomatik olarak geri çekildiği için baskı yatağıyla çarpışmayan metalik bir sensör pimi ile CR-touch'ı yaptı. Ayrıca BL-touch'tan daha doğru ve farklı görünüyor. En önemli fark sensörde; CR-touch, içindeki pimin konumunu algılamak için optik sensör teknolojisini kullanır (BL-touch elektromanyetik alanları ölçer). Bu teknoloji türü çok güvenilir ve hızlıdır. CR-Touch daha uzun bir ömre ve daha yüksek tekrarlanabilirliğe sahiptir.

 

Uzunluk:

39,46 mm

Uzunluk (sensör pimi uzatılmış halde):

44,98 mm

Genişlik:

16,18 mm x 16,24 mm

Ağırlık:

11 gr

4. İKİ Z-EKSEN MOTOR

Z ekseni motoru, platformun Z ekseni boyunca hareketinden sorumludur. Bir Ender 3 yazıcıda, X ekseni kızağı, dengesiz ağırlığın bir sonucu olarak bir taraftaki Z çubuğuna veya yataklara yerleştirilen yazıcı kafasının ek ağırlığı nedeniyle bazen eğilebilir. Bu, baskı kalitesini etkileyebilir, kızak eğilirse veya sallanırsa sıcak uç X kızağı boyunca farklı bir yükseklikte olabileceğinden yatak tesviye sorunları yaratabilir. Sallanma, zil sesi gibi başka sorunlara da yol açabilir.

Ender 3 S1 ile bu tür bir sorun yaşamayacaksınız çünkü dişli çubuklara sahip iki -Z ekseni motoruna sahip olmak baskı sırasında X ekseninin stabilitesini sağlar ve ayrıca mekanik bileşenlerdeki aşınmayı azaltabilir.

 

5. KASNAK VE TRİGER KAYIŞLI ÇİFT Z EKSENİ YÜKSELTME

İki Z ekseni motorunun yanı sıra bir kasnak ve triger kayışı da bulabiliriz. Bu şekilde baskı daha da hassas olacak ve ekstrüder Z ekseni üzerinde eşit olarak hareket edebilecek. Bu ekstra yükseltme, özellikle daha hızlı yazdırmak istiyorsanız çok kullanışlıdır. Doğrudan tahrikli ekstrüder, sıcak ucun yanına yerleştirildiğinden, diğer tarafa göre biraz daha fazla ağırlık olduğu anlamına gelir. Bu şekilde kasnak ve triger kayışı, Z eksenindeki hareketin eşit ve çok hassas olmasını garanti eder.

 

Güç kaynağı, yazıcınızın sihirli bir şekilde çalıştığı Ender 3 S1'in yatağının altındaki gizli kutudur ? İçinde doğrultucu devresi ve 24 volt ve 350 Watt'a kadar işlem yapabilen bir transformatör bulunmaktadır. Bu kez Creality, Ender 3 S1 için iyi sıkıştırma direncine sahip ve iç parçaları etkili bir şekilde koruyan alüminyum alaşımdan yapılmış bir kabuk ile kendi güç kaynağını yapmaya karar verdi. Ayrıca, fanın ısıyı etkin bir şekilde dağıtabilmesi için tasarlanmıştır, bu da onu daha güvenli ve güvenilir kılar. Transformatör, arıza oranını azalttı ve güç kaynağının kararlı çalışmasını sağlar. Ender 3 S1'de bulabildiğimiz güç kaynağı modeli CMS-350-24.

Ender 3 S1 için Creality güç kaynağı: CMS-350-24

GİRİŞ

100-120/200-240 V ~ 8,6/4,3 A 50/60 Hz

ÇIKTI

24V 14,6 A

8. SENSÖR FILAMENT/FILAMENT GIRIŞ SENSÖRÜ

3B modeli tasarlamak ve yazıcıyı kurmak için uzun zaman harcadığınızı hayal edin. En uygun yazdırma parametrelerini bulmak için birkaç test yaparsınız ve şimdi yeni basılmış bir modelle uyanmayı umarak yatmadan hemen önce yazdırmaya başlarsınız. Eh, sensör olmadan muhtemelen imkansızdır.

Sensör filamenti, baskı işlemi sırasında filamentinizin ne zaman bittiğini algılamamıza yardımcı olur. Yazıcı uygun zamanda çalışmayı durduracak ve bize 3d modeli kurtarma ve baskı kalitesinden tasarruf etme şansı verecek. Filament makaranın sonuna geldiğinde sensör yazıcıya sinyali gönderecek ve Ender 3 S1 biz yeni makarayı yükleyene kadar yazdırma işini duraklatacaktır. Otomatik filament salgısı algılama, yazıcının en önemli ek işlevlerinden biridir.

 

ENDER 3 S1 SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

ENDER 3 S1

 

teknoloji:

FDM

 

Baskı boyutu:

220x220x270mm

 

Makine boyutu:

487x453x622mm

 

Makina ağırlığı:

9,1 kg

 

ekstrüder

Ekstrüder Doğrudan Tahrik

 

Baskı Hızı:

150 mm/sn, önerilen 60-100 mm/sn

 

filament:

1.75mm PLA, TPU, PETG, ASA, İPEK, ABS

 

Giriş :

AC 100-120V AC 200-240V 50/60Hz

 

Çıktı:

DC 24V

 

Toplam Güç:

350W

 

Tabaka kalınlığı:

0,1 mm - 0,4 mm

 

meme çapı:

Standart 0,4 mm

 

Hassas :

±0,2 mm

 

Dosyayı biçimlendir:

STL, OBJ, AMF

 

En yüksek meme sıcaklığı:

260℃

 

En yüksek baskı yatağı sıcaklığı:

100℃

 

Araç kutusu:

Evet

 

Baskı platformu:

PEI manyetik yapı plakası

 

Dilimleyici yazılımı:

Cura/Simplify 3D/Prusa dilimleyici/Repetier-Host

 

Dokunmatik ekran:

4.3" Renkli Dokunmatik Düğme Ekran

 

Çalışma modu:

Hafıza kartı çevrimdışı veya çevrimiçi yazdırma

 

Elektrik kesintisinden sonra yazdırmaya devam edin:

Evet

 

Filament sensörü:

Evet

 

Çift Z ekseni vidaları:

Evet

 

Otomatik yatak tesviye:

hızlı yanıt

 

Dilim:

ingilizce

 

Bilgisayar işletim sistemi:

Windows XP/Vista/7/10/MAC/Linux

 


SONUÇ


Ender 3 S1 incelemesi harika geçti. PLA, PETG ve TPU filamentlerini test ettik ve tüm sonuçlar harika! Doğrudan tahrikli ekstrüderli ucuz ama verimli bir yazıcı arıyorsanız, bu yazıcı tam size göre. Baskı hızı, eski Ender 3'ten daha yavaştır, ancak bu şekilde yazıcı, baskının doğruluğunu ve kalitesini korur.

Ender 3 S1 fiyatı gerçekten kullanıcı dostu ve bu fiyat için Creality bize gerçekten çalışacak çok şey veriyor. 

 

Web sitemizden ürüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz..

 

6. ULTRA SESSİZ SÜRÜCÜLÜ 32-BİT ANAKART

Bu yazıcıda, Creality'nin geçen yıl yaptığı en iyi yükseltmelerden biri olan 32 bitlik bir anakart bulabiliriz. Anakartın ana görevi, bir 3D yazıcının mekanik ve elektrikli parçalarını birbirine bağlamak ve kontrol etmektir. Bu kontrol panosu, ısıtıcılardan, step motorlara, fanlardan termistör yatağına ve termistör nozuluna kadar dijital olarak manipüle edilebilecek her şeyi denetler. Bu kartla, sürücülerin sıcaklıklarını kontrol eden özel bir fan seti elde edersiniz, böylece fazla ısınmazlar. Ayrıca, maksimum 72 MHz CPU hızı ile Cortex-M3 çekirdeğini kullanan STM32F103 mikro denetleyicileri ile birlikte gelir. Sessiz sürücüler ayrıca 50 dB'nin altında çalışan yazıcının sesini de garanti eder.

 

 

 

Kaynak: https://www.azurefilm.com/

 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...