CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI. CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI. CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI. CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI.

BASF Ultrafuse TPU 95A Filament

  • 1.506,99 TL
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

 

Neden BASF Ultrafuse TPU 95A Esnek Filament?
TPU 95A Esnek Filament BASF’ın Termoplastik PoliÜretan grubu markası olan Elastollan malzemeleri kullanılarak üretilmiştir. Elastollan malzeme grubu, BASF’in 30 yıldan fazladır termoplastik PoliÜretan ürünlerindeki markasıdır. Endüstride yaygın kullanılan bu ürün şimdi 3D Yazıcılarda da kullanılabilecektir. Ürün Shore A95 değerinde esnekliğe sahiptir.
FDM tipi 3D Yazıcılarda esnek malzeme üretimi için en ideal malzemelerden biridir. Ultrafuse TPU 95A filament çok iyi dengelenmiş esneklik ve dayanım özelliğine sahiptir. En temeldeki avantajı bir çok FDM 3D Yazıcıda oldukça kolay ve hızlı baskı alınabilmesidir.  
BASF ShoreA 95 esnek filamenti ile üreteceğiniz parçalarda -z yönü katman yapışması da oldukça başarılıdır. Aldığınız baskılarda neredeyse 3 eksende de birbirine yakın özelliklerde dayanım elde edebilirsiniz.
BASF Ultrafuse TPU 95A esnek filament aynı zamanda ISO 10993 standardına göre farklı biouyumluluk özelliğine sahiptir. Üretilen parçalar sitotoksitise, deri tahrişi ve deri hassasiyeti testlerinden başarıyla geçmiştir. Biouyumlu esnek filament ile ilgili detaylı bilgileri linkteki dokümandan indirebilirsiniz.
 
BASF TPU 95A Esnek Filamentin Genel Özellikleri Nelerdir?
 
  • Esnek filament ile hızlı baskı imkanı
  • Çok yüksek aşınma direnci
  • Yağ ve endüstriyel kimyasallara karşı direnç
  • Doğrudan iticili ve bowden sistemlerinde kolay baskı
  • BASF’ ın seri üretim Elastollan malzemelerinden üretim
 
 
BASF TPU 95A Esnek Malzeme ile Neler Üretilebilir?
BASF Ultrafuse TPU Filament ile esnek parça ihtiyaçlarınızı 3D Yazıcılarınızdan üretebilirsiniz. Kırılmayan, esnediği zaman kopmayan ve 2 plastik/metal arasında sönümleyici olarak kullanılabilen parçalar üretebilmek için TPU 95A filament en ideal malzemedir.
 
Ultrafuse TPU 95A Esnek Filament Genel Kullanım Alanları Nelerdir?
  • Fonksiyonel esnek parçalar
  • Yüksek aşınmaya maruz kalacak ürünler
  • Giyilebilir ürünler
  • Sönümleyici ve sızdırmazlık parçaları
 
BASF TPU 95A Esnek Filament ile baskı almak kolay mıdır?
Temelde esnek malzemelerle baskı almak PLA tipi malzemelere göre biraz daha karmaşıktır fakat doğru adımları izlediğinizde BASF filamentleri ile aynı kolaylıkta 3D baskılar alabilirsiniz.
Esnek malzemeler higroskipiktir, havadaki nemi içine alır. Bu durum malzemenin yoğunluğunun artmasına ve iç yüzeylerde havan boşluğu oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden TPU Filamentler ile baskı alırken önden kurutmak gerekir. Kurutma işlemi için filamenti 50-60C’ de 6 saat kadar bekletmenizi öneririz. TPU 95A Esnek filament yenilikçi formülasyonu sayesinde neme duyarlılığı diğer esnek filamentlere göre daha azdır.   
3D Baskı sırasında TPU 95A esnek filamenti tablaya tutundurmalısınız. Bunun için skirt ya da brim yarısında destek malzemelesi oluşturabilir ve tabla yüzeyine Magigoo yapıştırıcısı uygulayabilirsiniz.
Üretim hızını da esnek malzemelerde düşük seviyelerde tutmanızı öneririz. TPU 95A filament bu yönüyle de avantajlı olup 30-40 mm/sn hızlar ile kontrollü bir şekilde doğru baskılar alabilirsiniz.  
 
BASF TPU 95A Esnek Filament Kullanım Özellikleri Nelerdir?
Çap: 1.75mm / 2.85mm
Nozül Sıcaklığı: 210-230C
Baskı Tablası Sıcaklığı: 40C
Nozül Çapı: >0,4 mm
Baskı Hızı: 14-40 mm/s
BASF TPU 95A Esnek filament beyaz ve siyah renklerde bulunmaktadır.
 
En doğru baskıları elde etmek için malzeme her zaman kuru olmalıdır. Uzun süre açık kalmış filamentlerinizi baskı öncesi 70C’lik fırında 2 ile 8 saat arası kurutmanızı öneririz.
 
BASF Ultrafuse TPU 95A Esnek Malzemeyi Hangi Yazıcılarda Kullanabilirsiniz?
Ultimaker, Makerbot, Zortrax, 3DGence, BCN3D, Raise3D, Zaxe, Creality Ender, Mega Maker, Loop3D, 3ntr, Prusa, Artıboyut, Cubicon, Imtamsys, Sindoh, Arçelik, Biggrep, BenMaker, Rigid3D, Dremel, Alya 3D, Anycubic, Roboze, Omnii3D ve dahası.
 
BASF TPU 95A esnek filamentlerle en doğru baskıları alabilmek için bazı sistemler için geliştirdiğimiz profillere erişmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. [email protected]
 
Neden BASF?
BASF, araştırma ve geliştirme alanında 10.000’den fazla çalışanı ve 2 milyar Euro’nun üzerinde Ar-Ge harcamasıyla kimya endüstrisinin inovasyon lideridir.
Sürdürülebilirlik BASF için temel hedeflerden biri olup, ürün, çözüm ve yeni teknolojilerle iş, çevre ve toplum için değer yaratmayı önemsemektedir.
BASF, Forward AM markasıyla 3D Yazıcı teknolojileri için filament, reçine ve toz malzemeler olmak üzere dünyanın en geniş 3D malzeme portföyünü sunmaktadır. 3D Yazıcı kullanıcılarının gerçek ihtiyaç ya da son kullanım ürünleri elde etmesi üzerine ürünler geliştirmektedir.
 
 
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ancak bu durum ürün ve kategori kaynaklı değişebilir. Ürün sayfasında kargo süresi belirtilmektedir.

Ürünler kargolandıktan sonra. ortalama 2 gün içinde teslim edilir. Bu süreç ortalama olup 1 gün veya 3 gün de olabilmektedir. 

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Ön sipariş olan ürünler için teslimat tarihleri tahmini olmaktadır. Gemilerin çıkış sürelerine göre varış süreleri hesaplanmaktadır.

Ancak bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir. Özellikle gümrükte yaşanabilecek gecikmeler için sorumluk kabul edilmemektedir. Ön sipariş vermiş kullanıcılarımızdan anlayış beklemekteyiz. 
Yükleniyor...