CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI. CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI. CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI. CREALITY K1 MAX ÖN SIPARIŞE AÇILDI! İNDİRİMLİ FİYATI KAÇIRMA! CREALITY FILAMENTLER SEPETTE %10 İNDİRİMLİ 500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! MICROZEY FİLAMENTLERDE İNDİRİM! FİLAMENTLER ADETLİ ALIMLARDA %10'A VARAN İNDİRİMLİ ÜYE OL KUPON KAZAN! OKULA DÖNÜŞ İNDİRİMLERİ BAŞLADI.

BASF Ultrafuse TPU 85A Filament

  • 1.506,99 TL
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

 

TPU 85A Filament Nedir?
TPU 85A Filament BASF’ın Termoplastik PoliÜretan grubu markası olan Elastollan malzemeleri kullanılarak üretilmiştir. Elastollan malzeme grubu, BASF’in 30 yıldan fazladır termoplastik PoliÜretan ürünlerindeki markasıdır. Endüstride yaygın kullanılan bu ürün şimdi 3D Yazıcılarda da kullanılabilecektir. Ürün Shore A85 değerinde esnekliğe sahiptir.
FDM tipi 3D Yazıcılarda esnek malzeme üretimi için en ideal malzemelerden biridir. FDM sistemlerine göre düşük sertlik değeri ve kusursuz malzeme özellikleri ile en iyi esnek baskıları TPU 85A Filament ile alabilirsiniz.   
 
TPU 85A Filamentin Genel Özellikleri Nelerdir?
BASF’ ın seri üretim Elastollan malzemelerinden üretim
Yüksek esneklik
Yüksek aşınma direnci
Kimyasal dayanım
 
TPU 85A Malzeme ile Neler Üretilebilir?
BASF Ultrafuse TPU Filament ile esnek parça ihtiyaçlarınızı 3D Yazıcılarınızdan üretebilirsiniz. Kırılmayan, esnediği zaman kopmayan ve 2 plastik/metal arasında sönümleyici olarak kullanılabilen parçalar üretebilmek için TPU 85A filament en ideal malzemedir.
 
TPU 85A Genel Kullanım Alanları Nelerdir?
Contalar, tekerlekler
Esnek yay ve kelepçeler
Ayakkabı tabanları
Sönümleyici ve sızdırmazlık parçaları
 
BASF TPU 85A Filament ile baskı almak kolay mıdır?
Temelde esnek malzemelerle baskı almak PLA tipi malzemelere göre biraz daha karmaşıktır fakat doğru adımları izlediğinizde aynı kolaylıkta 3D baskılar alabilirsiniz.
Esnek malzemeler higroskipiktir, havadaki nemi içine alır. Bu durum malzemenin yoğunluğunun artmasına ve iç yüzeylerde havan boşluğu oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden TPU Filamentler ile baskı alırken önden kurutmak gerekir. Kurutma işlemi için filamenti 50-60C’ de 6 saat kadar bekletmenizi öneririz.
3D Baskı sırasında TPU 85A filamenti tablaya tutundurmalısınız. Bunun için skirt ya da brim yarısında destek malzemelesi oluşturabilir ve tabla yüzeyine Magigoo yapıştırıcısı uygulayabilirsiniz.
Üretim hızını da düşük seviyelerde tutmanızı öneririz. 20-30 mm/sn ile çok daha kontrollü bir şekilde doğru baskılar alabilirsiniz.  
 
BASF TPU 85A Filament Kullanım Özellikleri Nelerdir?
Çap: 1.75mm / 2.85mm
Nozül Sıcaklığı: 200-220C
Baskı Tablası Sıcaklığı: 40C
Nozül Çapı: >0,4 mm
Baskı Hızı: 15-40 mm/s
Saklama Süresi: min 1 yıl
Saklama Şartları: 15-25C sıcaklık, temiz ve kuru ortam
 
En doğru baskıları elde etmek için malzeme her zaman kuru olmalıdır. Uzun süre açık kalmış filamentlerinizi baskı öncesi 70C’lik fırında 2 ile 8 saat arası kurutmanızı öneririz.
 
Malzeme teknik data sheet’ini(TDS) indirmek için tıklayınız.  
 
BASF Ultrafuse TPU 85A Malzemeyi Hangi Yazıcılarda Kullanabilirsiniz?
Ultimaker, Makerbot, Zortrax, 3DGence, BCN3D, Raise3D, Zaxe, Creality Ender, Mega Maker, Loop3D, 3ntr, Prusa, Artıboyut, Cubicon, Imtamsys, Sindoh, Arçelik, Biggrep, BenMaker, Rigid3D, Dremel, Alya 3D, Anycubic, Roboze, Omnii3D ve dahası.
 
BASF TPU 85A filamentlerle en doğru baskıları alabilmek için Cura profilini indirin.
 
Neden BASF?
BASF, araştırma ve geliştirme alanında 10.000’den fazla çalışanı ve 2 milyar Euro’nun üzerinde Ar-Ge harcamasıyla kimya endüstrisinin inovasyon lideridir.
Sürdürülebilirlik BASF için temel hedeflerden biri olup, ürün, çözüm ve yeni teknolojilerle iş, çevre ve toplum için değer yaratmayı önemsemektedir.
 
BASF, Forward AM markasıyla 3D Yazıcı teknolojileri için filament, reçine ve toz malzemeler olmak üzere dünyanın en geniş 3D malzeme portföyünü sunmaktadır.3D Yazıcı kullanıcılarının gerçek ihtiyaç ya da son kullanım ürünleri elde etmesi üzerine ürünler geliştirmektedir.
 
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ancak bu durum ürün ve kategori kaynaklı değişebilir. Ürün sayfasında kargo süresi belirtilmektedir.

Ürünler kargolandıktan sonra. ortalama 2 gün içinde teslim edilir. Bu süreç ortalama olup 1 gün veya 3 gün de olabilmektedir. 

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Ön sipariş olan ürünler için teslimat tarihleri tahmini olmaktadır. Gemilerin çıkış sürelerine göre varış süreleri hesaplanmaktadır.

Ancak bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir. Özellikle gümrükte yaşanabilecek gecikmeler için sorumluk kabul edilmemektedir. Ön sipariş vermiş kullanıcılarımızdan anlayış beklemekteyiz. 
Yükleniyor...